Plávajúce (pop up) boilies

Tak ako človek, tak aj ryby majú svoje nálady. Niekedy berú doslova aj na "prázdny háčik". A niekedy sa nám nedarí chytiť rybu aj niekoľko dní. Pri neaktivite kaprov občas stačí klasické boilies zmeniť za plávajúce boilies a záber môže prísť do niekoľkých minút.

Kapor je veľmi zvedavý. Keď zbadá malú guličku s výraznou farbou, ktorá sa jemne vznáša nad dnom, tak vo väčšine prípadov guličku nasaje. Na to aby sme sa trafili do kaprovej "nálady" existuje extrémne množstvo druhov pop-up boilies. Myslím si že rozhoduje hlavne farba a druh montáže.

Priemer

Veľkosť pop-up volíme podľa aktuálnej potreby. Mali by sme mať vždy niekoľko veľkostí v zásobe.

Pri love na feeder sa používa priemer 8mm a 10mm 

Priemer 16mm je asi najpoužívanejší pri love kaprov na boilies. Dá sa použiť pri love na Zig Rig pri menších hĺbkach alebo sa kombinuje s klasickým boilies. Tento priemer je ideálny pre montáž Ronnie Rig.

plavajuce-boilies

Naša ponuka: Plávajúce boilies 

 

Farba

Kapor vyhľadáva potravu aj pomocou zraku. Preto je výber farby veľmi dôležitý a myslím si že rozhoduje z veľkej časti o našom úspechu. Preto by sme mali mať vo výbave rôzne farby. Niekedy fungujú výrazné kriklavé fluo farby alebo naopak prírodné málo nápadné farby.


plavajuce-boilies2

 

Aróma

Výber správnej príchute je ďalší rozhodujúci faktor, ktorý netreba podceniť. Na trhu už existuje strašne veľa aróm a rôznych kombinácii príchutí. Najlepšie sú asi sladké a ovocné arómy ako scopex, sladká kukurica, ananás, banán, mango. Tieto arómy fungujú úspešne po celý rok.

plavajuce-boilies3

Naša ponuka: Plávajúce boilies 

 

Záver

Lov kaprov je o skúsenostiach a čase strávenom pri vode. Boilies ktoré funguje na jednej vode, nemusí fungovať na inej vode. Celé to je o tom skúšať čo nám konkrétne najviac vyhovuje na danej lokalite. Preto na ryby beriem zo sebou niekoľko druhov pop-up boilies, aby som mohol skúšať a experimentovať.

 

 

Produkty z článku